Linnumaja taaskasutus

Leidsin vanaema sahvrist linnumaja ja võtsin taaskasutusse

 

Linnumaja taaskasutamine iseenesest ei ole midagi halba ega ebaloomulikku, kuid sellise teguviisi puhul on varjatud ohud. On eriti oluline jälgida toidumaja puhtust. Ühe küljepealt linnud ise on küllaltki pirtsakad selles osas, kuid kas sa teadsid, et määrdunud ja puhastamata majake seab tiivuliste elu tegelikult ohtu? Niiskuses kipuvad näiteks seemned omavahel kokku kleepuma, riknema ja hallitama- ei kõla just sellisena mida isegi süüa tahaks.

Kodus ringi liikudes avastan ikka aegajalt põrandalt enda juuksekarvu, mille prügikasti viskan-see on loomulik. Sama on ka lindudega-ka neil pudeneb väikeseid sulekesi kuue küljest, ka linnumajakesse. Sellised erinevad tegurid moodustavad lõpuks keskkonna, mis on väga soodne erinevate bakterite ja haiguste tekkeks ning arenemiseks, mille tulemusena võivad linnud kokkuvõttes haigestuda või hukkuda.

Seega kui kasutad linnumaja, olgu siis vana või uus, jälgi alati, et see oleks puhas. Meeles tasub lihtsalt pidada, et ära kasuta selleks erinevat kodukeemiat.

 

Hoolime meie sulekuubedest! 🙂