Linnusõber- kas sa sellest ohust oled kuulnud?

Panen lindudele süüa, siis kui tekib sobiv aeg

 

Lindude, eelkõige väikeste värvuliste lisatoitmine on maailmas laialdaselt levinud, aga kui oled lindude toitmist alustanud on äärmiselt oluline teha seda regulaarselt ja maksimaalselt sarnasel kellaajal. Meie tiivulistel on hea mälu ning neile jääb kiiresti meelde, millisest toitmiskohast millisel ajal süüa saab!

Kujuta ette oma lemmik söögikohta, kus oled harjunud käima. Sa tead, et sealt naastes lahkud mõnusalt täis kõhu ja rahuloleva enesetundega. Aga kui homme sinna lähed, öeldakse  sulle, et kokk sõitis soojale maale, ülehomme kuuled klienditeenindajalt, et köök on kinni ning üle- ülehomme on uksel silt “kollektiivpuhkus”. Usun, et saad aru mida mõtlen. Tühi kõht teeb meele kurvaks ja kiiresti tuleb leida uus söögikoht.

Kui oled lindude toitmist alustanud tuleb seda jätkata regulaarselt kevadeni, kuni loodus ise pakub võimalusi söögipoolise leidmiseks. Külmal toiduvaesel perioodil tuleb sulekeradel palju energiat koguda toidust, et külm ja kõle öö üle elada. Lisatoitmisega harjunud linnud võivad toidu puudumisel hukkuda.

Lisaks päevalilleseemnetele on sulekuubedele väga lihtne serveerida rasvapalle – ava pakend ja riputa rasvapall koos võrguga õues lindudele kättesaadavas kohas üles näiteks konksu, naela või oksa külge.

Balsnacki koduleheküljelt on võimalik endale linnutoitu ka otse koju tellida, vaata siit: http://www.balsnack.ee/pood/34/linnutoit

 

 

Hoiame ikka meie sulekuubesid ning jälgime, et toitvad palakesed on neile kättesaadaval võimalikult regulaarsetel aegadel 🙂