Konkursi üldinfo

Konkursi eesmärk:

Konkursi eesmärk on läbi erinevate ülesannete leida Eestimaa suurimad linnusõbrad ning seeläbi juhtida tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ja lindude eest hoolitsemisele.

Konkursi toimumise aeg:

Konkurss toimub oktoobrist 2019 oktoobrini 2020.

Konkursiga saab liituda 17.09-01.11.2019.

Konkursil osalemine:

Konkursil võivad osaleda koolide, klubide, noortekeskuste ja huviringide õpilased. Osalejate arv grupis ei ole piiratud. Osalemiseks tuleb täita online-ankeet.

Konkursi sisu:

Konkurss on suunatud eelkõige põhikooliealistele noortele. Konkursi käigus lahendatakse erinevaid ülesandeid, mis aitavad osalejatel saada uusi teadmisi ja areneda ning lisaks juhtida tähelepanu Eestis talvituvatele lindudele. Ülesanded saadetakse registreerunud gruppide kontaktisiku e-mailile, avaldatakse Linnusõbrad Facebooki lehel ning linnutoit.ee lehel. Linnusõprade tegevusi saab jälgida ja Linnusõprade Instagramis.
Ülesanded on sellised, et neid saaks hõlpsasti siduda koolitunni või huviringi tegevusega.

Pildid (1-3 pilti) ja lühitutvustus valminud töödest tuleb üles laadida vormi kaudu linnutoit.ee lehelSaadetud tööd avaldatakse Linnusõbrad Facebooki lehel ning linnutoit.ee lehel. Facebooki lehel toimub kõikide saadetud tööde vahel rahva lemmiku valimine. Kaks kõige rohkem meeldimisi (like) kogunud tööd saavad rahva lemmiku tiitli ning pääsevad otse finaali. Konkursil osalejad võivad piiramatult oma tööd Facebookis jagada ja kutsuda sõpru hääletama. Konkursil osalemisega nõustutakse, et Balsnack võib saadetud töid vabalt kasutada ja avaldada (Facebooki lehel, kodulehel, meedias jne).

Võitjad ja auhinnad:

Igal ülesandel on neli võitjat, kellest kaks valib Balsnacki žürii ja kaks selguvad Facebookis rahva hääletuse tulemusena. Võitjad avalikustatakse ülesannete laekumise tähtajale järgneval nädalal. Iga ülesande parimaid (2 rahva lemmikut ning 2 zürii lemmikut) premeerib Balsnack maitsvate auhindadega ning nemad saavad ka pääsme suurde finaali. Võitjad avaldatakse Linnusõbrad Facebooki lehellinnutoit.ee lehel ning võiduteade saadetakse ka võitja kontaktisiku e-mailile. Finaalis selguvad suurimad linnusõbrad, kes võidavad 1000€ suuruse peaauhinna!

Konkursi täpsed tingimused on kirjas reeglites.

Konkurssi korraldab AS Balsnack International Holding.

Reeglid

Konkurssi korraldab AS Balsnack International Holding OÜ.

Konkursi eesmärk on tõsta noorte teadlikust Eestis talvituvatest lindudest ja nende õigest toitmisest.

 • Konkursiga saab liituda 17.09-01.11.2019.
 • Konkursi ülesanded avalikustatakse 01.10.2019, 01.12.2019, 01.03.2020
 • Võistlustööd peavad olema osalejate poolt üleslaetud linnutoit.ee keskkonda hiljemalt 30.11 (ka) ; 31.01 (ka) ; 25.09 (ka)
 • Finaali pääsejad kuulutatakse välja 10.12.2019; 10.02.2020 ja 01.10.2020
 • Finaal toimub Oktoobri algul peale kõikide finalistide väljakuulutamist

Linnusõbrad konkursist saavad osa võtta grupid kuni põhikooli lõpuni. Konkurss on eelkõige suunatud põhikooliealistele noortele näiteks koolide, klubide,noortekeskuste ja huviringide õpilased, aga osalema on oodatud ka nooremad. Finaalis osaleb 12 erinevat meeskonda.

Linnusõbrad konkursil on kolm erinevat ülesannet, mis avalikustatakse kuupäevadel 01.10.2019; 01.12.2019 ja 01.02.2020.

 • Konkursi vahevõitjaid autasustatakse kahes erinevas kategoorias: žürii lemmikud (2 meeskonda) ja Facebookis enim hääli kogunud võistlustööd (2 meeskonda). Auhinnaks on suur kastitäis erinevaid krõpse.  Lisaks tagab see pääsu finaalvõistlusele, mis leiab aset aprilli kuus.
 • Linnusõbrad konkursi võitja saab endale 1000 eurot auhinnaraha ning HUNNIK KRÕPSU.
 • Konkursitöid hindab žürii, kuhu kuuluvad AS Balsnack International Holding hindamiskomisjon.
 • Facebooki’ s toimub avalik hääletus, kus võitjaks kuulutatakse enim like’e kogunud pilt võistlustööst.

Facebook’i laetakse võistlustööd üles vastavasisulisse albumisse. Hääletuses lähevad arvesse like’id mis on antud hääletusperioodi jooksul eelpool mainitud albumis võistlustööle. NB! Iga juhendaja valib välja ühe pildi sooritatud tööst, mis osaleb žürii ja Facebook’ i hääletusel.

 • Konkursil osalemisega nõustutakse, et AS Balsnack International Holding võib saadetud töid heatahtlikult kasutada ja avaldada (Facebooki lehel, kodulehel, meedias jne).
 • Korraldajatel on õigus konkursilt eemaldada tööd, mis ei vasta konkursi eesmärkidele või tingimustele.

Konkursil osaleja grupi juhendaja vastutab enda ja konkursitöö kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et tema juhendatud grupp on konkursile edastatud tööde autor.

Soovi korral lae reeglid alla ka PDF failina.

AS Balsnack International Holding

Projektijuht