Konkursi üldinfo

Konkursi eesmärk:

Konkursi eesmärk on läbi erinevate loovülesannete leida Eestimaa suurimad linnusõbrad ning seeläbi juhtida tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ja lindude eest hoolitsemisele.

Konkursi toimumise aeg:

Linnusõbrad 2020/2021 loovuskonkurss toimub novembrist 2020 märtsini 2021.

Konkursiga saab liituda 20 päeva jooksul 09.11.2020-29.11.2020.

Konkursil osalemine:

Konkursil võivad osaleda kõik loovad lindude huvilised kas individuaalselt või gruppide/meeskonade/perekondadena. Osalejate arv grupis ei ole piiratud. Osalemiseks tuleb täita registreerimise ankeet.

Konkursi sisu:

Juba viiendat aastat korraldab Balsnack’i pere konkursi leidmaks Eesti suurimaid linnusõpru. Konkursist saavad osa võtta kõik huvilised individuaalselt või gruppidena. Loovkonkurss on suunatud lastele, noortele ja vanadele, keda huvitab loodus, selle mitmekesisus, looduse hoidmine ja selle ilu.

Loovuskonkursi käigus lahendatakse erinevaid ülesandeid, mis aitavad osalejatel saada uusi teadmisi ja areneda ning lisaks juhtida tähelepanu Eestis talvituvatele lindudele. Ülesanded saadetakse registreerunud osalejate/gruppide kontaktisiku e-mailile, avaldatakse Linnusõbrad Facebooki lehel ning linnutoit.ee lehel. Linnusõprade tegevusi saab jälgida ka Linnusõprade Instagramis.
Ülesanded on ülesehituselt sellised, et neid saaks hõlpsasti siduda enda vaba ajaga või hoopis ka koolitunni ning huviringi tegevusega.

Pildid (1-3 pilti) ja lühitutvustus valminud töödest tuleb üles laadida vormi kaudu linnutoit.ee lehelSaadetud tööd avaldatakse Linnusõbrad Facebooki lehel ning linnutoit.ee lehel. Facebooki lehel toimub kõikide saadetud tööde vahel ülesannete kaupa rahva lemmiku valimine.
Kaks kõige rohkem meeldimisi (like) kogunud tööd saavad rahva lemmiku tiitli ning pääsevad otse finaali. Konkursil osalejad võivad piiramatult oma tööd Facebookis jagada ja kutsuda sõpru hääletama. Konkursil osalemisega nõustutakse, et Balsnack võib saadetud töid vabalt kasutada ja avaldada (Facebooki lehel, kodulehel, meedias jne).

Võitjad ja auhinnad:

Igal ülesandel on neli võitjat, kellest kaks valib Balsnacki žürii ja kaks selguvad Facebookis rahva hääletuse tulemusena. Võitjad avalikustatakse ülesannete laekumise tähtajale järgneval nädalal. Iga ülesande parimaid (2 rahva lemmikut ning 2 zürii lemmikut) premeerib Balsnack maitsvate auhindadega ning nemad saavad ka pääsme suurde finaali. Võitjad avaldatakse Linnusõbrad Facebooki lehellinnutoit.ee lehel ning võiduteade saadetakse ka võitja kontaktisiku e-mailile. Finaalis selguvad suurimad linnusõbrad, kes võidavad 1000€ suuruse peaauhinna!

Konkursi täpsed tingimused on kirjas reeglites.

Konkurssi korraldab AS Balsnack International Holding.

Reeglid

Konkurssi korraldab AS Balsnack International Holding, jättes endale õiguse teha konkursitingimustes muudatusi.

Konkursi eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust Eestis talvituvatest lindudest ja nende õigest toitmisest.

 • Konkursiga saab liituda 09.11.2020-29.11.2020.
 • Konkursi ülesanded avalikustatakse 30.11.2020 ja 01.02.2021.
 • Võistlustööd peavad olema osalejate poolt üleslaetud linnutoit.ee keskkonda hiljemalt
  17.02.2021 k.a (esimene ülesanne) ja
  07.03.2021 k.a (teine ülesanne)
 • Finaali pääsejad kuulutatakse välja
  26.01.2021 (4 finalisti, esimene ülesanne) ja
  16.03.2021 (4 finalisti, teine ülesanne)
 • Finaal toimub 8 finalisti vahel märtsikuu 2021 lõpul peale kõikide finalistide väljakuulutamist.
 • Finaali võitja valivad välja linnukesed! 🐥

Konkursist saavad osa võtta kõik huvilised individuaalselt või gruppidena. Loovkonkurss on suunatud lastele, noortele ja vanadele, keda huvitab loodus, selle mitmekesisus, looduse hoidmine ja selle ilu.
Osalema on oodatud personaalsed linnusõbrad, pered, huviringid, lasteaiarühmad, kooliklassid ja muud tegusad inimesed.

Gruppide suurus ei ole arvuliselt määratud, aga kui otsustate osaleda meeskonnana peate endi seast välja valima juhendaja/esindaja.

Finaalis osaleb 8 erinevat meeskonda.

Linnusõbrad konkursil on kaks erinevat loovusülesannet, mis avalikustatakse kuupäevadel 30.11.2020 ja 01.02.2021.

 • Kõigile registreerunud osalejatele saadetakse kulleriga “stardipakett”, mis sisaldab endas erinevaid Balsnacki toodetud linnutoite ning loomulikult ka natuke krõpsukraami.
 • Konkursi vahevõitjaid autasustatakse kahes erinevas kategoorias: žürii lemmikud (2 meeskonda) ja Facebookis enim hääli kogunud võistlustööd (2 meeskonda). Auhinnaks on suur kastitäis erinevaid krõpse.  Lisaks tagab see pääsu finaalvõistlusele, mis leiab märtsikuu lõpul.
 • Linnusõbrad konkursi võitja saab endale 1000 eurot auhinnaraha ning HUNNIKU KRÕPSU.
 • Konkursitöid hindab žürii, kuhu koosneb AS Balsnack International Holding hindamiskomisjonist.
 • Facebooki’ s toimub avalik hääletus, kus võitjaks kuulutatakse enim like’e kogunud pilt võistlustööst.

Facebook’i laetakse võistlustööd üles vastavasisulisse albumisse. Hääletuses lähevad arvesse like’id mis on antud hääletusperioodi jooksul eelpool mainitud albumis võistlustööle. NB! Iga osaleja/juhendaja valib välja ühe pildi sooritatud tööst, mis osaleb žürii ja Facebook’ i hääletusel. Üles laadides on see pilt 1*

 • Konkursil osalemisega nõustutakse, et AS Balsnack International Holding võib saadetud töid heatahtlikult kasutada ja avaldada (Facebooki lehel, kodulehel, meedias jne).
 • Korraldajatel on õigus konkursilt eemaldada tööd, mis ei vasta konkursi eesmärkidele, tingimustele või on ebasobiva sisuga.

Konkursil osaleja/grupi juhendaja vastutab enda ja konkursitöö kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et tema või juhendatud grupp on konkursile edastatud tööde autor.

AS Balsnack International Holding

Projektijuht