Linnusõbrad- kas osaleme ka talvisel aialinnuvaatlusel 2020?

Armsad linnusõbrad

 

Kohe-kohe on võimalus lüüa kaasa Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatavas talviste aialindude vaatlusprojektis, mis toimub käesoleval aastal 24-26. jaanuaril. Projekt toimub juba aastast 2010 ja osaleda võivad kõik!

Linnuhuvilistel tuleb selleks varuda vaid tunnike oma päevast ning leida enda jaoks sobiv vaatlusareaal. Vaatluspaikadeks on sobilikud aed, park või  kalmistu. Juhul kui need kohad jäävad kaugeks, siis mõtle, kas äkki on kuskil majade vahel mõni vahva sisehoov, sest need kohad lähevad ka arvesse. Pea meeles- vaatluspäevi on kaks ning sulepalle tuleb vaadelda mõlemal päeval samal ajavahemikul. Vaata lähemalt siit: https://eoy.ee/talv/kuidas-osaleda

 

Millised linnud lähevad vaatlustulemuste alla?

Arvesse lähevad kõik meie paiksed linnud alates leevikesest lõpetades vareseni. Oluline on, et sulekuub kasvõi korraks maandub, need kes ainult vaatlusareaalilt üle lendavad arvesse ei lähe.

 

Miks talviseid aialinde vaadelda?

Sulepallide vaatlemisega kaasneb palju plusse. Ühe külje pealt on see vahva ühistegevus, millest hea perega kaasa lüüa. Samuti annab see lisateadmisi, kes meil kodukandis tegelikult pesitsevad ning saame ise teadlikkust tõsta nende linnuliikide kohta ja õppida neid ka tulevikus ära tundma. Vaata määramisabi kohta siit: https://www.eoy.ee/talv/maaramisabi

 

Talvisel aialinnuvaatlusel on ka teine pool. Kuna saadud tulemused tuleb edastada Eesti Ornitoloogiaühingule, kes info kokku kogub, siis kujuneb selgem pilt meil talvituvate aialindude leviku ja arvukuse muutuste kohta.

Talvine aialinnuvaatlus toimus 2019ndal aastal ajavahemikul 25-27. jaanuar, milles osales kokku 3162 linnusõpra ja 2179 erinevast paigast üle Eesti. Kokku loendati koguni 75 921 sulekuube 76st erinevast liigist. Kõige arvukam linnuliik, mida nähti oli endiselt kõigile armsaks saanud rasvatihane.

 

Lähme koos linde vaatlema 🙂

 

Kasutatud materjalid: Eesti Ornitoloogiaühing

Foto: pixaby.com