Miks toita linnukesi just seemneseguga?

Balsnacki loodud seemnesegu talvituvate lindude toitmiseks, oli üks esimesi tooteid meie linnutoidu kategooria sortimendis.  

Seemned ja pähklid ennekõike sisaldavad endas kõrget toiteväärtust ning just seda on meil talvituvatel lindudel vaja, et külma ilma või paksema lumega ellu jääda. Kaer on siinkohal oluliseks komponendiks just kõrge proteiinisisalduse tõttu.  

Seega, kui sulle tundub, et sinu aeda külastavad linnud eelistavad esialgu ainult seemneid ja pähkleid, siis ära muretse, anna neile natuke aega, et nad saaksid tutvuda terve toiduvalikuga, sest ka lindude toidulaud peab olema mitmekesine. Nimelt ei söö talvituvad linnud “ette” vaid varuvad energiat igapäevaselt.  

Omades aastatepikkust kogemust lindudele mõeldud lisatoidu tootmises, teame, mis on parim ja kvaliteetseim tooraine. Sellest lähtuvalt oleme väga valivad ka enda tarnijate osas, et lindudelegi pakutav oleks alati kõrgeima kvaliteediga.  

Oma toidusegudesse valime just õige suurusega mustad päevalilleseemned, kuna nende toiteväärtus on kõrgem, kui triibulistel seemnetel, ning lindudel on neid seemneid ka lihtsam kätte saada, kuna koor on pehmem. Arahhis on toidusegus alati hea valik, kuna annab palju energiat ja kutsub sööma laialdasema populatsiooni linde. 

On väga oluline, et olles lindude toitmist sügisel alustanud, jätkaksid seda kindlasti kevadeni, muidu võivad toidukohta külastavad linnud hukkuda. Söötmiskohas tuleb lisatoitu pidevalt hoida või panna lisatoitu juurde alati kindlal kellaajal, nii teavad tiivulised sinuga juba arvestada ja külastavad sind tihti. 

 

Head maiustamist meie aia- ja metsalindudele!
💛💙Balsnack- Ainuke eestimaine linnutoit
🐤

📸 Pille Saar

 

Seemnesegu lindude talviseks toitmiseks